loading...
وبلاگ علمی بیگ بنگ
ی

تب

آخرین ارسال های انجمن
mr.bang بازدید : 75 جمعه 19 دی 1393 نظرات (0)

به گزارش بیگ بنگ، مشاهدات اخیر نشان می دهد که ماده اطراف ستاره، قطعا یک ساختار مارپیچی را شکل می دهد- پدیده ای که احتمالا به دلیل یک ستاره همدم در حال چرخش به دور ستاره ایجاد می شود. سیستم هایی با چندین ستاره اغلب به شکل غیر عادی یا غیر قابل تشخیصی دیده می شوند، به همین ترتیب در طیف قابل توجه در تصاویر هابل به شکل سحابی سیاره ای و عریض تر به نظر می رسند.

این ستاره یک مثال از ستاره های نوع غول پیکر (AGB) میباشد. همه ستاره ها با جرم اولیه حدود هشت برابر خورشید در نهایت در مراحل آخر زندگی خود به غول سرخ تبدیل می شوند. آنها شروع به سرد شدن و از مقدار زیادی از جرمشان را در یک باد متراکم پی در پی که از درون ستاره به بیرون جریان می یابد، از دست می دهند.

این از دست دادن ثابت ماده که از این غول سرخ پراکنده می شود، سهمی عمده از مواد خام گرد و غبار و گازی است که به شکل گیری نسل جدیدی از ستاره ها و سیاره ها کمک می کند. این تصویر نشان می دهند که تا چند میلیارد سال آینده چه اتفاقاتی مشابهی برای خورشید ما رخ خواهد داد، همچنین به ستاره شناسان برای درک چگونگی توزیع عناصری که ما از آنها ساخته شده ایم و در سراسر کیهان پخش شده اند کمک شایانی می کند. سیاهچاله مرکز تصویر بطور مصنوعی پوشانده شده است.

سایت علمی بیگ بنگ/ رامین فخاری – منبع: spacetelescope.org

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  کدهای اختصاصی

  تبلیغات
  حمایت

  اگر از وب ما خوشتون اومده می تونید کد زیرو در قالب خود بگذارید و از ما حمایت کنید

  انجمن